08.03.2013

Książka "Zarządzanie talentami w przedsiębiorstwie"

Ukazała się publikacja "Zarządzanie talentami w przedsiębiorstwie" autorstwa Joanny A. Tabor. Wyróżnikiem publikacji jest odniesienie do najnowszych tendencji w obszarze zarządzania oraz odwołanie do uwarunkowań społeczno-gospodarczych poprzez powiązanie zarządzania talentami z takimi zagadnieniami, jak:

•    kwestie demograficzne (specyfika pokolenia młodych talentów, rozszerzanie zasobów talentów),
•    mobilność zawodowa i udział w globalnej walce o talenty,
•    aspekty kulturowe i narodowościowe.

Istotna część dotyczy problemu zarządzania talentami w kryzysie gospodarczym (elastyczne formy pracy, outplacement, podnoszenie kwalifikacji przy ograniczonych budżetach). Podjęto też rozważania nad dojrzałością organizacji w ramach ZT, wykorzystaniem technologii w ZT, promocją programów dla talentów wewnątrz i na zewnątrz organizacji.
W książce przedstawione są przydatne dla praktyków wnioski z badań prowadzonych przez Autorkę w polskich przedsiębiorstwach oraz przykłady programów ZT realizowanych w różnego typu organizacjach, w tym również międzynarodowych. Zaprezentowano w niej także przebieg poszczególnych etapów wdrażania i prowadzenia procesu zarządzania talentami. Książka do kupienia TUTAJ. Omówienie książki w programie "Górna półka" TVN CNBC (w drugiej części) do obejrzenia TUTAJ.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza